Beach Bum Triathlon 2013 - #2

July 27, 2013

Produced by On On Events

 
Place    Time     Pace     Bib#                Name/City                 Age Division  Div. Pl. Sex Sex Pl.
    1     41:24             128  Team Tan Lines , HHI                      0  Team          1         1
    2     43:20              81  William Harkins, Indy/IN                 43  M40-over      1    M     1
    3     44:23              65  Matt Tranquilli, Bluffton                34  M39-under     1    M     2
    4     44:42              75  Daniel Kimball, Tega Cay                 40  M40-over      2    M     3
    5     45:19             122  Yorliry Moreno, Bluffton/SC              22  M39-under     2    M     4
    6     45:45              80  John Tolerton, Bluffton/SC               43  M40-over      3    M     5
    7     46:53              68  Christopher Bender, Saint Johns          36  M39-under     3    M     6
    8     47:41             126  Team Truman , HHI                         0  Team          2         2
    9     47:46              52  Bryce Bertoli, Knoxville                 22  M39-under     4    M     7
   10     48:34             136  Dustin Wilder, Bluffton                  42  M40-over      4    M     8
   11     48:41             118  Team Palmetto Running Co , Bluffton/SC    0  Team          3         3
   12     49:02              31  Amy Koepp, Bluffton                      39  F39-under     1    F     4
   13     49:07              42  Kristopher Geiger, HHI                   14  M39-under     5    M     9
   14     49:24              78  Darren Gould, Hilton Head Island         42  M40-over      5    M    10
   15     49:49              90  Mike Lucas, Bluffton                     49  M40-over      6    M    11
   16     50:10              51  Joey Schiano, Columbia                   21  M39-under     6    M    12
   17     50:49              85  Harold Garner, Hope Mills                45  M40-over      7    M    13
   18     51:30              55  JOSEPH DYCHES, Arden                     26  M39-under     7    M    14
   19     51:47              44  Chase Sanders, Hilton Head Island        15  M39-under     8    M    15
   20     52:03              46  Cisco Ferre, HHI                         16  M39-under     9    M    16
   21     52:53             133  Jason Strickland, HHI                    36  M39-under    10    M    17
   22     52:56             111  Team Mudbutts , Perry                     0  Team          4         5
   23     53:02             124  Ray Ferreira, Daufauskie Is              59  M40-over      8    M    18
   24     53:44              86  Randy House, Bluffton                    47  M40-over      9    M    19
   25     54:09              76  Todd Hoke, HHI                           42  M40-over     10    M    20
   26     54:11              79  Tommy Jones, Ellijay                     42  M40-over     11    M    21
   27     55:22             116  Carly Iulo, HHI                          21  F39-under     2    F     6
   28     55:31              95  Terry Millard, Hilton Head Island        51  M40-over     12    M    22
   29     55:44              58  Ramon Barrios, Bluffton                  29  M39-under    11    M    23
   30     55:50             120  Team 3 Nuts Tri-ing 4 a Coconut , Myrtle  0  Team          5         7
   31     55:52              11  Kelsey Kubelick, Bluffton                23  F39-under     3    F     8
   32     55:55              84  James Garhan, London/UK                  45  M40-over     13    M    24
   33     56:07             134  Gina Gibson, Bluffton                    45  F40-over      1    F     9
   34     56:34              48  Jackson Ellison, Rainbow City            18  M39-under    12    M    25
   35     56:35              74  David Clayton, HHI                       40  M40-over     14    M    26
   36     57:01             125  Cassie Cercy, Richmond Hill              25  F39-under     4    F    10
   37     57:05              19  Elyce Haller, Fayetteville               27  F39-under     5    F    11
   38     57:15             106  Team KC Endurance , Kansas City/MO        0  Team          6        12
   39     57:22             119  Melia Tyndall, Myrtle Beach              41  F40-over      2    F    13
   40     57:39             129  Alexa Smith, Savannah                    33  F39-under     6    F    14
   41     57:45             123  Team M & M , Bluffton/SC                  0  Team          7        15
   42     58:15              47  Chris Le, HHI                            17  M39-under    13    M    27
   43     58:18               3  Nicole Biles, Columbia                   15  F39-under     7    F    16
   44     58:45              45  Chase Brieske, Lexington/KY              16  M39-under    14    M    28
   45     58:54             135  Team Oozma Kappa                          0  Team          8    M    29
   46     59:00              96  Thomas Hale, Richmond                    52  M40-over     15    M    30
   47     59:02             130  Team Wiki Wiki , HHI                      0  Team          9    F    17
   48     59:13             131  Stephanie Sullivan, HHI                  40  F40-over      3    F    18
   49     59:30              83  Derek Baker, McKinney                    44  M40-over     16    M    31
   50   1:00:06             127  Phil Zitello, HHI                        54  M40-over     17    M    32
   51   1:00:08              99  Jeffrey Deinert, ridgeland               57  M40-over     18    M    33
   52   1:00:16              57  Ta Lee Shue, Pooler                      29  M39-under    15    M    34
   53   1:00:57             108  Team Edgetreme Women , Statesboro/GA      0  Team         10        19
   54   1:01:00              56  Brandon Lyko, simpsonville               26  M39-under    16    M    35
   55   1:01:05              77  EXIT SMITH, stafford                     42  M40-over     19    M    36
   56   1:01:18             121  Kelly Tolle, Lake Mary/FL                35  F39-under     8    F    20
   57   1:01:21             105  Team Fighting Dragons , Bluffton/SC       0  Team         11        21
   58   1:01:23              66  Ryan Duerk, Woodruff                     35  M39-under    17    M    37
   59   1:02:22              59  Jared Fralix, Ridgeland                  31  M39-under    18    M    38
   60   1:02:26              92  JOSEPH TOBIN, HILTON HEAD                50  M40-over     20    M    39
   61   1:03:24              53  Chris Napier, Augusta                    22  M39-under    19    M    40
   62   1:03:26               7  Ashley Johnson, Florence                 22  F39-under     9    F    22
   63   1:03:33             114  Lori Holland, Bluffton/SC                45  F40-over      4    F    23
   64   1:03:35              89  Douglas Craig, Springfield               48  M40-over     21    M    41
   65   1:03:51              87  Mark Amick, Milton                       48  M40-over     22    M    42
   66   1:03:53              71  Casey O'Rear, Savannah/GA                39  M39-under    20    M    43
   67   1:04:08              10  Ellen Embick, Columbia                   23  F39-under    10    F    24
   68   1:04:22              17  Lisa Ingram, Goose Creek/SC              27  F39-under    11    F    25
   69   1:04:27             112  Team Extreme Ninjas , Bluffton/SC         0  Team         12        26
   70   1:04:59              35  Mallie Ellison, Rainbow City             44  F40-over      5    F    27
   71   1:05:02              82  Matt Smith, Bluffton                     43  M40-over     23    M    44
   72   1:05:30             117  Bob Fincher, Hickory/NC                  35  M39-under    21    M    45
   73   1:05:45             110  Team Brown , Hingham                      0  Team         13        28
   74   1:05:50             109  Team Blue , Hingham                       0  Team         14        29
   75   1:05:57              88  sam akers, evans                         48  M40-over     24    M    46
   76   1:07:02               8  Kristen Smith, Savannah                  23  F39-under    12    F    30
   77   1:07:36              97  Chris Muth, Bluffton                     53  M40-over     25    M    47
   78   1:08:30              62  Chris Wagner, Lexington                  33  M39-under    22    M    48
   79   1:08:33              18  Jessica Baril, Columbia                  27  F39-under    13    F    31
   80   1:08:44              30  Christy Lax, Savannah                    37  F39-under    14    F    32
   81   1:08:57              91  Lawrence Creswell, Ridgeland             50  M40-over     26    M    49
   82   1:09:03              49  Danny Kimball, Tega Cay                  18  M39-under    23    M    50
   83   1:09:05              54  Alex Buchman, Lexington                  23  M39-under    24    M    51
   84   1:09:08              61  Seth Lentz, Radcliff                     32  M39-under    25    M    52
   85   1:09:11              28  Amy Meli, Springfield                    36  F39-under    15    F    33
   86   1:09:38              64  Mike Lemieux, Pooler                     34  M39-under    26    M    53
   87   1:09:46              20  Megan Miller, Lancaster                  28  F39-under    16    F    34
   88   1:09:53               2  Kearse Ellison, Rainbow City             14  F39-under    17    F    35
   89   1:10:09               6  Chelsea Hale, Richmond                   20  F39-under    18    F    36
   90   1:10:26             107  Team Tri 2 Win , MOUNT DORA               0  Team         15        37
   91   1:10:34              37  Mary O'Donnell-Good, Cincinnati          45  F40-over      6    F    38
   92   1:10:50             113  Team Just Trying to Finish , Simpsonvill  0  Team         16        39
   93   1:10:55              32  Suzanne James, Union                     40  F40-over      7    F    40
   94   1:11:05              69  Chad Jenkins, Massillon                  36  M39-under    27    M    54
   95   1:11:09              26  Emelie Nelson, Littleton                 35  F39-under    19    F    41
   96   1:11:23              70  Brian Meli, Springfield                  37  M39-under    28    M    55
   97   1:11:30             132  Brandi Ansley, Atlanta                   38  F39-under    20    F    42
   98   1:11:32              13  Megan Patrick, Richmond Hill             24  F39-under    21    F    43
   99   1:12:16              24  CHRISTA COORE-POWELL, PEACHTREE CITY     33  F39-under    22    F    44
  100   1:12:51              40  Lynn Doolittle, Hilton head island       48  F40-over      8    F    45
  101   1:13:22              50  Ryan Landers, Richmond Hill              19  M39-under    29    M    56
  102   1:14:01              38  Linda Ryan, Wynnewood                    46  F40-over      9    F    46
  103   1:14:06              94  Tim Perry, Grovetown                     51  M40-over     27    M    57
  104   1:14:11              60  Robert Cooper, Simpsonville              32  M39-under    30    M    58
  105   1:14:22              15  Lauren Davis, Anderson                   24  F39-under    23    F    47
  106   1:16:02              36  Kerry Zinkand, Blufton                   44  F40-over     10    F    48
  107   1:16:18             100  Patrick Jordan, HHI                      57  M40-over     28    M    59
  108   1:17:07              22  Karen Kish, Columbia                     30  F39-under    24    F    49
  109   1:17:43              12  Morgan Hale, Myrtle beach                23  F39-under    25    F    50
  110   1:18:55              43  Walker Ellison, Rainbow City             15  M39-under    31    M    60
  111   1:19:08              21  Alison Alford, Columbia                  29  F39-under    26    F    51
  112   1:19:47             101  Terry Herron, HHI                        69  M40-over     29    M    61
  113   1:20:39              33  Kimberly Watson, Port Wentworth          41  F40-over     11    F    52
  114   1:20:43              67  Owen Eaton, Bluffton/SC                  36  M39-under    32    M    62
  115   1:21:01              39  Stacey Marotta, HHI                      47  F40-over     12    F    53
  116   1:21:04             103  Team Marottas , HHI                       0  Team         17        54
  117   1:21:16              14  Erin Bier, Richmond Hill                 24  F39-under    27    F    55
  118   1:21:24               5  Kasia Konopka, Evans                     20  F39-under    28    F    56
  119   1:23:02              41  Elaine Dowden, HHI                       70  F40-over     13    F    57
  120   1:24:19              25  Amy Atterberry, Savannah                 34  F39-under    29    F    58
  121   1:28:40               4  Heather Perry, Grovetown                 20  F39-under    30    F    59
  122   1:33:08              23  Bridgett Shirley, Dublin                 31  F39-under    31    F    60
 

Division Results

Male

 
Place    Time     Pace     Bib#                Name/City                 Age 
    1     43:20              81  William Harkins, Indy/IN                 43
    2     44:23              65  Matt Tranquilli, Bluffton                34
    3     44:42              75  Daniel Kimball, Tega Cay                 40
    4     45:19             122  Yorliry Moreno, Bluffton/SC              22
    5     45:45              80  John Tolerton, Bluffton/SC               43
    6     46:53              68  Christopher Bender, Saint Johns          36
    7     47:46              52  Bryce Bertoli, Knoxville                 22
    8     48:34             136  Dustin Wilder, Bluffton                  42
    9     49:07              42  Kristopher Geiger, HHI                   14
   10     49:24              78  Darren Gould, Hilton Head Island         42
   11     49:49              90  Mike Lucas, Bluffton                     49
   12     50:10              51  Joey Schiano, Columbia                   21
   13     50:49              85  Harold Garner, Hope Mills                45
   14     51:30              55  JOSEPH DYCHES, Arden                     26
   15     51:47              44  Chase Sanders, Hilton Head Island        15
   16     52:03              46  Cisco Ferre, HHI                         16
   17     52:53             133  Jason Strickland, HHI                    36
   18     53:02             124  Ray Ferreira, Daufauskie Is              59
   19     53:44              86  Randy House, Bluffton                    47
   20     54:09              76  Todd Hoke, HHI                           42
   21     54:11              79  Tommy Jones, Ellijay                     42
   22     55:31              95  Terry Millard, Hilton Head Island        51
   23     55:44              58  Ramon Barrios, Bluffton                  29
   24     55:55              84  James Garhan, London/UK                  45
   25     56:34              48  Jackson Ellison, Rainbow City            18
   26     56:35              74  David Clayton, HHI                       40
   27     58:15              47  Chris Le, HHI                            17
   28     58:45              45  Chase Brieske, Lexington/KY              16
   29     58:54             135  Team Oozma Kappa                          0
   30     59:00              96  Thomas Hale, Richmond                    52
   31     59:30              83  Derek Baker, McKinney                    44
   32   1:00:06             127  Phil Zitello, HHI                        54
   33   1:00:08              99  Jeffrey Deinert, ridgeland               57
   34   1:00:16              57  Ta Lee Shue, Pooler                      29
   35   1:01:00              56  Brandon Lyko, simpsonville               26
   36   1:01:05              77  EXIT SMITH, stafford                     42
   37   1:01:23              66  Ryan Duerk, Woodruff                     35
   38   1:02:22              59  Jared Fralix, Ridgeland                  31
   39   1:02:26              92  JOSEPH TOBIN, HILTON HEAD                50
   40   1:03:24              53  Chris Napier, Augusta                    22
   41   1:03:35              89  Douglas Craig, Springfield               48
   42   1:03:51              87  Mark Amick, Milton                       48
   43   1:03:53              71  Casey O'Rear, Savannah/GA                39
   44   1:05:02              82  Matt Smith, Bluffton                     43
   45   1:05:30             117  Bob Fincher, Hickory/NC                  35
   46   1:05:57              88  sam akers, evans                         48
   47   1:07:36              97  Chris Muth, Bluffton                     53
   48   1:08:30              62  Chris Wagner, Lexington                  33
   49   1:08:57              91  Lawrence Creswell, Ridgeland             50
   50   1:09:03              49  Danny Kimball, Tega Cay                  18
   51   1:09:05              54  Alex Buchman, Lexington                  23
   52   1:09:08              61  Seth Lentz, Radcliff                     32
   53   1:09:38              64  Mike Lemieux, Pooler                     34
   54   1:11:05              69  Chad Jenkins, Massillon                  36
   55   1:11:23              70  Brian Meli, Springfield                  37
   56   1:13:22              50  Ryan Landers, Richmond Hill              19
   57   1:14:06              94  Tim Perry, Grovetown                     51
   58   1:14:11              60  Robert Cooper, Simpsonville              32
   59   1:16:18             100  Patrick Jordan, HHI                      57
   60   1:18:55              43  Walker Ellison, Rainbow City             15
   61   1:19:47             101  Terry Herron, HHI                        69
   62   1:20:43              67  Owen Eaton, Bluffton/SC                  36
 

Female

 
Place    Time     Pace     Bib#                Name/City                 Age 
    4     49:02              31  Amy Koepp, Bluffton                      39
    6     55:22             116  Carly Iulo, HHI                          21
    8     55:52              11  Kelsey Kubelick, Bluffton                23
    9     56:07             134  Gina Gibson, Bluffton                    45
   10     57:01             125  Cassie Cercy, Richmond Hill              25
   11     57:05              19  Elyce Haller, Fayetteville               27
   13     57:22             119  Melia Tyndall, Myrtle Beach              41
   14     57:39             129  Alexa Smith, Savannah                    33
   16     58:18               3  Nicole Biles, Columbia                   15
   17     59:02             130  Team Wiki Wiki , HHI                      0
   18     59:13             131  Stephanie Sullivan, HHI                  40
   20   1:01:18             121  Kelly Tolle, Lake Mary/FL                35
   22   1:03:26               7  Ashley Johnson, Florence                 22
   23   1:03:33             114  Lori Holland, Bluffton/SC                45
   24   1:04:08              10  Ellen Embick, Columbia                   23
   25   1:04:22              17  Lisa Ingram, Goose Creek/SC              27
   27   1:04:59              35  Mallie Ellison, Rainbow City             44
   30   1:07:02               8  Kristen Smith, Savannah                  23
   31   1:08:33              18  Jessica Baril, Columbia                  27
   32   1:08:44              30  Christy Lax, Savannah                    37
   33   1:09:11              28  Amy Meli, Springfield                    36
   34   1:09:46              20  Megan Miller, Lancaster                  28
   35   1:09:53               2  Kearse Ellison, Rainbow City             14
   36   1:10:09               6  Chelsea Hale, Richmond                   20
   38   1:10:34              37  Mary O'Donnell-Good, Cincinnati          45
   40   1:10:55              32  Suzanne James, Union                     40
   41   1:11:09              26  Emelie Nelson, Littleton                 35
   42   1:11:30             132  Brandi Ansley, Atlanta                   38
   43   1:11:32              13  Megan Patrick, Richmond Hill             24
   44   1:12:16              24  CHRISTA COORE-POWELL, PEACHTREE CITY     33
   45   1:12:51              40  Lynn Doolittle, Hilton head island       48
   46   1:14:01              38  Linda Ryan, Wynnewood                    46
   47   1:14:22              15  Lauren Davis, Anderson                   24
   48   1:16:02              36  Kerry Zinkand, Blufton                   44
   49   1:17:07              22  Karen Kish, Columbia                     30
   50   1:17:43              12  Morgan Hale, Myrtle beach                23
   51   1:19:08              21  Alison Alford, Columbia                  29
   52   1:20:39              33  Kimberly Watson, Port Wentworth          41
   53   1:21:01              39  Stacey Marotta, HHI                      47
   55   1:21:16              14  Erin Bier, Richmond Hill                 24
   56   1:21:24               5  Kasia Konopka, Evans                     20
   57   1:23:02              41  Elaine Dowden, HHI                       70
   58   1:24:19              25  Amy Atterberry, Savannah                 34
   59   1:28:40               4  Heather Perry, Grovetown                 20
   60   1:33:08              23  Bridgett Shirley, Dublin                 31
 

Division: M39-under

 
Place    Time     Pace     Bib#                Name/City                 Age 
    1     44:23              65  Matt Tranquilli, Bluffton                34
    2     45:19             122  Yorliry Moreno, Bluffton/SC              22
    3     46:53              68  Christopher Bender, Saint Johns          36
    4     47:46              52  Bryce Bertoli, Knoxville                 22
    5     49:07              42  Kristopher Geiger, HHI                   14
    6     50:10              51  Joey Schiano, Columbia                   21
    7     51:30              55  JOSEPH DYCHES, Arden                     26
    8     51:47              44  Chase Sanders, Hilton Head Island        15
    9     52:03              46  Cisco Ferre, HHI                         16
   10     52:53             133  Jason Strickland, HHI                    36
   11     55:44              58  Ramon Barrios, Bluffton                  29
   12     56:34              48  Jackson Ellison, Rainbow City            18
   13     58:15              47  Chris Le, HHI                            17
   14     58:45              45  Chase Brieske, Lexington/KY              16
   15   1:00:16              57  Ta Lee Shue, Pooler                      29
   16   1:01:00              56  Brandon Lyko, simpsonville               26
   17   1:01:23              66  Ryan Duerk, Woodruff                     35
   18   1:02:22              59  Jared Fralix, Ridgeland                  31
   19   1:03:24              53  Chris Napier, Augusta                    22
   20   1:03:53              71  Casey O'Rear, Savannah/GA                39
   21   1:05:30             117  Bob Fincher, Hickory/NC                  35
   22   1:08:30              62  Chris Wagner, Lexington                  33
   23   1:09:03              49  Danny Kimball, Tega Cay                  18
   24   1:09:05              54  Alex Buchman, Lexington                  23
   25   1:09:08              61  Seth Lentz, Radcliff                     32
   26   1:09:38              64  Mike Lemieux, Pooler                     34
   27   1:11:05              69  Chad Jenkins, Massillon                  36
   28   1:11:23              70  Brian Meli, Springfield                  37
   29   1:13:22              50  Ryan Landers, Richmond Hill              19
   30   1:14:11              60  Robert Cooper, Simpsonville              32
   31   1:18:55              43  Walker Ellison, Rainbow City             15
   32   1:20:43              67  Owen Eaton, Bluffton/SC                  36
 

Division: M40-over

 
Place    Time     Pace     Bib#                Name/City                 Age 
    1     43:20              81  William Harkins, Indy/IN                 43
    2     44:42              75  Daniel Kimball, Tega Cay                 40
    3     45:45              80  John Tolerton, Bluffton/SC               43
    4     48:34             136  Dustin Wilder, Bluffton                  42
    5     49:24              78  Darren Gould, Hilton Head Island         42
    6     49:49              90  Mike Lucas, Bluffton                     49
    7     50:49              85  Harold Garner, Hope Mills                45
    8     53:02             124  Ray Ferreira, Daufauskie Is              59
    9     53:44              86  Randy House, Bluffton                    47
   10     54:09              76  Todd Hoke, HHI                           42
   11     54:11              79  Tommy Jones, Ellijay                     42
   12     55:31              95  Terry Millard, Hilton Head Island        51
   13     55:55              84  James Garhan, London/UK                  45
   14     56:35              74  David Clayton, HHI                       40
   15     59:00              96  Thomas Hale, Richmond                    52
   16     59:30              83  Derek Baker, McKinney                    44
   17   1:00:06             127  Phil Zitello, HHI                        54
   18   1:00:08              99  Jeffrey Deinert, ridgeland               57
   19   1:01:05              77  EXIT SMITH, stafford                     42
   20   1:02:26              92  JOSEPH TOBIN, HILTON HEAD                50
   21   1:03:35              89  Douglas Craig, Springfield               48
   22   1:03:51              87  Mark Amick, Milton                       48
   23   1:05:02              82  Matt Smith, Bluffton                     43
   24   1:05:57              88  sam akers, evans                         48
   25   1:07:36              97  Chris Muth, Bluffton                     53
   26   1:08:57              91  Lawrence Creswell, Ridgeland             50
   27   1:14:06              94  Tim Perry, Grovetown                     51
   28   1:16:18             100  Patrick Jordan, HHI                      57
   29   1:19:47             101  Terry Herron, HHI                        69
 

Division: F39-under

 
Place    Time     Pace     Bib#                Name/City                 Age 
    1     49:02              31  Amy Koepp, Bluffton                      39
    2     55:22             116  Carly Iulo, HHI                          21
    3     55:52              11  Kelsey Kubelick, Bluffton                23
    4     57:01             125  Cassie Cercy, Richmond Hill              25
    5     57:05              19  Elyce Haller, Fayetteville               27
    6     57:39             129  Alexa Smith, Savannah                    33
    7     58:18               3  Nicole Biles, Columbia                   15
    8   1:01:18             121  Kelly Tolle, Lake Mary/FL                35
    9   1:03:26               7  Ashley Johnson, Florence                 22
   10   1:04:08              10  Ellen Embick, Columbia                   23
   11   1:04:22              17  Lisa Ingram, Goose Creek/SC              27
   12   1:07:02               8  Kristen Smith, Savannah                  23
   13   1:08:33              18  Jessica Baril, Columbia                  27
   14   1:08:44              30  Christy Lax, Savannah                    37
   15   1:09:11              28  Amy Meli, Springfield                    36
   16   1:09:46              20  Megan Miller, Lancaster                  28
   17   1:09:53               2  Kearse Ellison, Rainbow City             14
   18   1:10:09               6  Chelsea Hale, Richmond                   20
   19   1:11:09              26  Emelie Nelson, Littleton                 35
   20   1:11:30             132  Brandi Ansley, Atlanta                   38
   21   1:11:32              13  Megan Patrick, Richmond Hill             24
   22   1:12:16              24  CHRISTA COORE-POWELL, PEACHTREE CITY     33
   23   1:14:22              15  Lauren Davis, Anderson                   24
   24   1:17:07              22  Karen Kish, Columbia                     30
   25   1:17:43              12  Morgan Hale, Myrtle beach                23
   26   1:19:08              21  Alison Alford, Columbia                  29
   27   1:21:16              14  Erin Bier, Richmond Hill                 24
   28   1:21:24               5  Kasia Konopka, Evans                     20
   29   1:24:19              25  Amy Atterberry, Savannah                 34
   30   1:28:40               4  Heather Perry, Grovetown                 20
   31   1:33:08              23  Bridgett Shirley, Dublin                 31
 

Division: F40-over

 
Place    Time     Pace     Bib#                Name/City                 Age 
    1     56:07             134  Gina Gibson, Bluffton                    45
    2     57:22             119  Melia Tyndall, Myrtle Beach              41
    3     59:13             131  Stephanie Sullivan, HHI                  40
    4   1:03:33             114  Lori Holland, Bluffton/SC                45
    5   1:04:59              35  Mallie Ellison, Rainbow City             44
    6   1:10:34              37  Mary O'Donnell-Good, Cincinnati          45
    7   1:10:55              32  Suzanne James, Union                     40
    8   1:12:51              40  Lynn Doolittle, Hilton head island       48
    9   1:14:01              38  Linda Ryan, Wynnewood                    46
   10   1:16:02              36  Kerry Zinkand, Blufton                   44
   11   1:20:39              33  Kimberly Watson, Port Wentworth          41
   12   1:21:01              39  Stacey Marotta, HHI                      47
   13   1:23:02              41  Elaine Dowden, HHI                       70
 

Division: Team

 
Place    Time     Pace     Bib#                Name/City                 Age 
    1     41:24             128  Team Tan Lines , HHI                      0
    2     47:41             126  Team Truman , HHI                         0
    3     48:41             118  Team Palmetto Running Co , Bluffton/SC    0
    4     52:56             111  Team Mudbutts , Perry                     0
    5     55:50             120  Team 3 Nuts Tri-ing 4 a Coconut , Myrtle  0
    6     57:15             106  Team KC Endurance , Kansas City/MO        0
    7     57:45             123  Team M & M , Bluffton/SC                  0
    8     58:54             135  Team Oozma Kappa                          0
    9     59:02             130  Team Wiki Wiki , HHI                      0
   10   1:00:57             108  Team Edgetreme Women , Statesboro/GA      0
   11   1:01:21             105  Team Fighting Dragons , Bluffton/SC       0
   12   1:04:27             112  Team Extreme Ninjas , Bluffton/SC         0
   13   1:05:45             110  Team Brown , Hingham                      0
   14   1:05:50             109  Team Blue , Hingham                       0
   15   1:10:26             107  Team Tri 2 Win , MOUNT DORA               0
   16   1:10:50             113  Team Just Trying to Finish , Simpsonvill  0
   17   1:21:04             103  Team Marottas , HHI                       0

Produced by On On Events